English  
 به وبسايت روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران خوش آمديد
   
 

اخبار دانشگاه


تاريخ خبر: 12/9/1387
بزرگان راينولوژي و جراحي پلاستيك دنيا در تهران


روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: بزرگان راينولوژي و جراحي پلاستيك دنيا از تاريخ 14 تا 17 آبان ماه در تهران گرد هم آمدند.


در شرايطي كه بسياري از كشورهاي منطقه براي ميزباني بزرگترين اجتماع جراحان بيني و پلاستيك صورت رقابت نزديكي با يكديگر داشتند، تهران به عنوان ميزبان اولين كنگره خاورميانه‌اي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت انتخاب شد تا ايران بتواند خود را به عنوان قطب جراحي‌هاي بيني و پلاستيك صورت در منطقه خاورميانه به جهانيان اعلام كند.
اولين كنگره خاورميانه اي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت با همكاري مشترك دانشگاه علوم پزشكي تهران و انجمن تحقيقات راينولوژي از تاريخ 14 تا 17 آبان ماه جاري در مركز همايش هاي برج ميلاد برگزار شد.
در اين همايش كه بالغ بر 1500 پزشك متخصص و فوق تخصص ايراني و حدود 180 جراح ـ از كشورهاي حوزه خاورميانه و شمال آفريقا، انگلستان، آمريكا، اتريش، آلمان، هلند، يونان، ايتاليا، ايرلند، كرواسي، كره، برزيل، روسيه، بلغارستان، سوئد، نروژ و... ـ در كنارحدود سيصد نفر از كادر درماني حضور داشتند، جديدترين دستاوردهاي دنيا در رشته هاي فوق تخصصي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت در قالب سخنراني ها، دوره هاي آموزشي كوتاه مدت، سمپوزيوم ها، پانل ها و كارگاه هاي آموزشي ارائه شد و مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت. اساتيد مدعو اين كنگره كه همگي در زمره صاحب نظران و دانشمندان طراز اول بين المللي در حوزه هاي فوق تخصصي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت به شمار مي رفتند، جديدترين يافته ها و برنامه هاي آموزشي را در قالب 230 سخنراني، بيش از 60 دوره آموزشي يك ساعت و نيمه، 16 سمپوزيوم يك روزه در 8 سالن موازي براي علاقمندان ارائه كردند. سرشناس‌ترين پزشكان جهان در جراحي بيني و پلاستيك صورت در اين كنگره حضور داشتند كه در فهرست اسامي آنان مي توان به نام پرفسور اشتامبرگر بزرگ‌ترين جراح سينوس دنيا و پرفسور استفن پارك، رئيس بخش جراحي پلاستيك صورت دانشگاه ويرجينيا و مؤلف كتاب مرجع «جراحي پلاستيك صورت» كه از صاحب نظرترين افراد در جامعه جراحان پلاستيك صورت امريكا محسوب مي‏شود اشاره كرد. همچنين رئيس جامعه جراحان بيني اروپا، رئيس جامعه جراحان بيني امريكا، دبير جامعه جراحان بيني امريكا، دبير آكادمي جراحان پلاستيك صورت اروپا و بسياري از رؤساي آكادمي‌هاي جراحان پلاستيك و جراحان بيني از كشورهاي مختلف مانند رئيس آكادمي جراحان بيني روسيه و دبيران و رؤساي آكادمي‌هاي ساير كشورهاي جهان از قاره هاي مختلف در اين كنگره ثبت نام و شركت كردند، به طوري كه حتي شركت كنندگاني از كشور برزيل براي شركت در كنگره از ماه ها قبل با مراجعه به سايت اينترنتي كنگره ثبت نام كرده بودند و مقاله‏هاي آزاد زيادي از كشورهاي مختلف جهان براي دبيرخانه كنگره ارسال شد كه از آنها مي‌توان به مقاله‏هاي جالب ارسال شده از ايرلند، انگلستان و فرانسه اشاره كرد. بازتابهاي بين المللي اين كنگره از ماه ها پيش از برگزاري كنگره با معرفي كامل كنگره در چهار شماره پياپي پر تيراژترين و معتبرترين مجله خبري جراحان گوش و حلق و بيني دنيا همچنين درج سايت رسمي  كنگره (www.merc2008.com) در سايتهاي معتبر راينولوژي، جراحي پلاستيك و گوش و حلق و بيني در هر 5 قاره دنيا بيانگر اهميت و جايگاه اين گردهمايي عظيم علمي در سطح مجامع و فدراسيون هاي جهاني تخصصي اين رشته است.
اين گزارش حاكيست، عناوين مطرح شده در اين كنگره طيف وسيعي را در بر مي گرفت كه از آن جمله تازه ترين دستاورد هاي جراحي‌هاي بيني و روش‌هاي جديد به منظور به حداقل رساندن عارضه اين جراحي‌ها، جراحي پلاستيك صورت، روش هاي غيرجراحي در جوان سازي صورت، جراحي پلاستيك چشم، جراحي‌هايي در زمينه فك و صورت و جراحي‌ تومورهاي ناحيه صورت،‌ اختلالات خواب و مشكلات تنفسي در حين خواب، جراحي‌ به روش‌هاي اندوسكوپي با حداقل آسيب به ناحيه قاعده جمجمه، ‌جراحي به روش‌هاي نوين مانند جراحي با امواج راديويي، درمان‌هاي جديد سينوزيت و راينولوژي كودكان بود. 16سمپوزيوم با عناوين از قبيل: اختلال خواب، هنر جراحي ارتوگناتيك، تصويربرداري در راينولوژي، تروماي ماگزيلو فاسيال، دكومپرسيون اربيتال درافتالموپاتي تيروئيد، ارزيابي هاي ابژكتيو در راه هاي هوايي بيني و رينومانومتري، راينولوژي كودكان، ترميم ماگزيلوفاسيال، پاتولوژي تومورهاي بيني و سينوس ها و ماگزيلوفاسيال، آلرژي در راينولوژي، راديو فركانس در اتولارنگولوژي و جراحي پلاستيك صورت، جراحي اندوسكوپيك قاعده جمجمه، ناهنجاريهاي كرانيوفاسيال، شكاف لب و كام، ملاحظات بيهوشي در راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت در برنامه كنگره جاي گرفت و طي آن اساتيد ايراني و بين المللي با ارائه جديدترين دستاوردها در اين زمينه ها به تبادل تجربيات پرداختند.
از ويژگي هاي اين كنگره برگزاري سمپوزيوم آموزشي چهار روزه تازه‌هاي پرستاري در بيماري‌هاي گوش و حلق و بيني و مراقبت‌هاي بعد از عمل‌هاي جراحي پلاستيك طي آن بود كه حدود سيصد نفر از كادر پرستاري تحت آموزش هاي تخصصي اين رشته قرار گرفتند.
استقبال پزشكان متخصص ايراني و خارجي از اين دوره هاي آموزشي به حدي بود كه با وجود در اختيار داشتن تمام سالن هاي هشت گانه بزرگترين مركز همايش هاي كشور، اين سالن ها جوابگوي تعداد كثير متقاضيان حضور در بعضي از برنامه ها نبود.
در طراحي برنامه علمي كنگره كه حاصل كار و مشاوره بيش از 85 نفر از اعضاي هيئت علمي كنگره مشتمل برصاحب نظراني از 37 كشور جهان بود، تلاش شد تا علاوه بر توجه دقيق بر نيازهاي اَموزشي و برنامه ريزي و هم طرازسازي مهارت هاي عملي با دانش هاي تئوري، جديدترين اولويتهاي آموزشي فوق تخصصي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت مد نظر قرار گرفته و در قالب يك برنامه علمي چهارروزه بالغ بر 180 ساعت آموزشي در 8 سالن مجزا ارائه شود.
ضمن اينكه، دو سالن نيز براي ارائه مقالات آزاد جهت شركت كنندگان در نظر گرفته شد. با توجه به تعدد ميهمانان و اساتيد عالي رتبه و محدوديت جدي در استفاده از تواناييهاي آموزشي اين عده از سويي و جذابيت مباحث براي شركت كنندگان و تقاضاي بالا براي شركت در كورس ها، سبب شد برنامه ريزي آموزشي به صورتي اعمال شود كه در هر روز تمركز آموزشي برروي حد اكثر 12 نفر از اساتيد ميهمان باشد تا هم به نحو احسن از پتانسيل هاي منحصر بفرد آموزشي اين عده بهره گرفته شود و هم از قدرت آموزشي ساير ميهمانان در جاي خود و با حداكثر بهره وري  استفاده شود.
از مهمترين اهداف برگزاري كنگره مي توان به ارتقاي سطح علمي متخصصان اين رشته و پزشكان كشور، بهبود كيفيت جراحي هاي بيني و صورت و افزايش رضايتمندي بيماران و در نهايت ارتقاي سطح سلامت و كيفيت زندگي افراد جامعه و در كنار آن مطرح شدن ايران به عنوان پيشروي اين علم در خاورميانه اشاره نمود.
در مراسم افتتاحيه، رياست كنگره، دكتر محسن نراقي طي سخناني با خوش آمد گويي به شركت كنندگان و حضار در سالن از عزم جزم متخصصان جوان كشور براي ارتقاي سطح علمي و عملي دانش راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت خبر داد و اشاره كرد: با وجود پتانسيل بالاي انساني، علمي و تكنيكي كه در حال حاضر در كشور وجود دارد، و حركت هاي بنيادين به سمت آموزش جراحان منطقه خاور ميانه، ايران به عنوان قطب خاورميانه اي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت، مطرح خواهد بود.
دكتر نراقي با اشاره به تحولات رشته راينولوژي، برگزاري دوره هاي آموزشي در اين زمينه را يك ضرورت جدي و اجتناب ناپذير عنوان كرد و افزود: روش هاي اندوسكوپيك در جراحي هاي بيني و سينوس، طي سالهاي اخير به تحولات بنيادين در رشته راينولوژي ـ چه در زمينه تشخيص و چه در رويكردهاي درماني ـ منجر شده است. ضمن اينكه امروز، حيطه درمانهاي راينولوژي به بيني و سينوس و جراحي پلاستيك صورت محدود نشده و بسياري از جراحي هاي قاعده جمجمه و اربيت از راه بيني با حداقل آسيب بافتي انجام پذير است. اين موضوع، راينولوژي را به رشته اي حياتي براي ارتقاي سطح تشخيص، درمان و پيشگيري بدل كرده است.
رئيس انجمن تحقيقات راينولوژي اضافه كرد: در اين زمينه چندين دوره آموزشي فشرده توسط بنيانگزاران جراحي اندوسكوپيك در جهان، در اين كنگره ارائه مي شود. اين عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران، با اشاره به اينكه به موازات پيشرفت هاي پزشكي در سطح جوامع توجه به مسائل زيبايي نيز افزايش يافته و با توجه به افزايش متوسط سن افراد شاهد هستيم كه توجه به روشهاي جوان سازي صورت بيشتر شده خاطرنشان كرد: بر اين اساس، دوره هاي آموزشي متعدد با موضوع جوان سازي و پلاستيك صورت در اين كنگره برگزار مي شود.
دكتر نراقي در پايان ابراز اميدواري كردكه نتيجه آموزشهاي فشرده ارائه شده در كنگره، در نهايت به كاهش بروز عوارض جراحي هاي بيني و پلاستيك صورت در جامعه بينجامد.
همچنين، ايشان ازبرگزاري سمپوزيوم مشترك انجمن تحقيقات راينولوژي با بخش جراحي پلاستيك صورت دانشگاه جانزهاپكينز در بهمن ماه امسال خبرداد.
سخنران افتتاحيه مراسم آغازين روز كنگره پروفسور فضل اله رضا رئيس اسبق دانشگاه تهران و بنيانگزار ساختار آموزش هاي نوين تخصصي در كشور بود. پروفسور رضا كه به دعوت برگزاركنندگان كنگره از اقامتگاه اختصاصي خود در تورنتو كانادا به ايران بازگشته بود طي سخناني با اشاره به اينكه امروز دنياي پرشتاب فن آوري، حرفه پزشكي را بسيار توانمند تراز گذشته كرده است، تاكيد كرد: در كنار اين پيشرفت ها، پزشكي امروز بيش از گذشته به فرهنگ، خرد و ادب نياز دارد.
ايشان كه در سال 81 به عنوان چهره ماندگار علمي كشور برگزيده شده است، با اشاره به نقش جامعه پزشكي در پيشرفت هاي علمي گفت: اكنون پزشكان مي توانند از طريق اينترنت با علم دنيا هماهنگ باشند و دانشگاه ها نيز مي توانند با كمك صنايع برخي دستگاه ها را در داخل توليد كرده و براي آموزش دستياران اقدام كنند. وي اضافه كرد: در ايران طي نيم قرن گذشته 125 هزارنفر در رشته پزشكي آموزش ديده اند كه شايد 90 در صد آنها در داخل و 10 درصد در برون مرزها  و با امكاناتي محدود در حال خدمت رساني هستند. در اين زمينه اميدوارم فضاي علمي و فرهنگي در ايران روز به روز بهتر شود تا نخبگان ايراني در هر كجاي دنيا با طيب خاطر به ايران بازگردند.
پروفسور رضا افزايش نگران كننده جمعيت دنيا را با شمار پزشكان در ارتباط تنگاتنگ دانست و گفت: كشورهاي پيشرفته تلاش مي شود تا به استاندارد 3 پزشك به ازاي هر 1000 نفر برسند. تا چند سال آينده جمعيت دنيا به 7 ميليارد نفر مي رسد كه  تامين آب، غذا و هواي سالم در رده اول نيازهاي بهداشتي قرارمي گيرد. در اين زمينه برنامه ريزي اهل سياست و علم دنيا ضروري است.
وي در پايان با تاكيد بر مسئوليت اهالي علم در برابر آحاد مردم جهان خاطر نشان كرد: امروزه اهالي علم جهان، مسئوليت مهمي براي اشاعه صلح، تامين آينده و ترويج آدميت بر عهده دارند. آنان ناگزير بايد با فن آوري هاي دنيا هماهنگ باشد. اين، در حالي است كه شتاب در تقليد مي تواند زيانبار باشد؛ چرا كه غربي ها پس از توليد به تدريج به نقايص كار خود پي برده و در جهت رفع آن اقدام مي كنند. به اين ترتيب، تامل در پيروي از آنها و توجه به فرهنگ سنتي خود بسيار مهم است و در اين زمينه، خود، بايد توليد كننده باشند.
اولين كنگره خاورميانه اي راينولوژي و جراحي پلاستيك صورت در تاريخ 17 آبان 87  ساعت 19 به كار خود پايان داد./ز

نظرات كاربران:

:: سلام من دنبال يه دكتر خانم خوب براي جراحي سينه با هزينه مناسب ميگردم لطف ميكنيد بهم معرفي كنيد چند سال دنبالش ميگردم لطف ميكنيد كمكم كنيد
 بهناز

:: سلام من 2سال عمل بيني انجام دادم هم كج شده وهم سوراخ بينيم ازداخل ريزشده مشكل تنفسي دارم دكترم هم زيربار نمي ره كه دوباره عملم كنه هيچ دكتري هم كاردكتر ديگه اي رو انجام نمي ده خواهش مي كنم كمكم كنيد
 زري

:: سلام خسته نباشيد من يه پزشك خوب و ماهر واسه عمل پروتز سينه ميخواستم لطفا راهنماييم كنيد
 سحر

:: بهترين پزشك و جراح لاله گوش تو ايران كجاست
 ل

:: سلام لطفا پزشك جراح پلاستيك جهت ترميم و جراحي پلاستيك محل سوختگي به من معرفي كنيد.با تشكر
 ارش

:: پروفسور استيفن پارك هنوز هم مشغول به كار هستند؟؟ يعني هنوز خود شخص ايشان هنوز هم جراحي پلاستيك انجام ميدهند؟؟
 حسام

:: لطفا اسامي پزشكاني كه در كنگره شركت كردندمطرحشود
 نادري

:: من 21 سالمه و مي خوام عمت كنم ولي ميترسم از عمل ولي از چاقي و افتادگيه شكمم رنج مي برم
 سحر

:: جوابش رااز كجا دريافت كنم پاسخ ميخواستم؟
 لاله

:: لطفايك جراح فوق تخصص پلاستيك براي كوجك كردن شكم وسينه كه بايك بار جراجي به فرم و اندازه دلخواه برساند بمن معرفي كنيد.با تشكر ترجيحا مشهدولي اگربهتر ازآن در تهران باشند معرفي فرماييد باشماره تماس وآدرس دقيق و بفرماييد هزينه عمل جقدر وباجه امكاناتي اين عملها انجام ميگيرد
 لاله

:: سلام ميخواستم يه متخصص و جراح ماهر جهت كوچك كردن شكم و سينه بهم معرفي كنيد و هزينه تقريبي عملهاي فوق رو هم لطفا بگيد باتشكر.
 گل نيلوفر

:: جناب دكتر نراقي بي صبرانه منتظر ديدار شما هستم
 پريناز

:: سلام .لطفا يك جراح خوب بهم معرفي كنيد beigi_a1@yahoo.com
 نسيم

:: سلام من يه دختر 25 ساله ام ميخواستم يه جراح پلاستيك خوب بهم معرفي كننين كه فقط با يه بار عمل موفقيت اميز باشه چون هزينه ترميمي اش رو ندارم خواهش ميكنم يكي كه خوبه معرفي كننين بهمsssaaa.rrraaa
 سارا

:: لطفا بهترين جراه پلاستيك صورت را به من معرفي نماييد
 م ح خ

:: سلام من دنبال يك پزشك متخصص جراحي پلاستيك براي بيني ميخواستم لطف كنيد راهنمايي كنيد
 الماس

:: با عرض سلام من ميخوام يه مرد بي نظيرو رو بهتون معرفي كنم كه در تمام دنيا تكه اون يه فرشتست جناب اقاي دكتر لاهوتي خيلي دوستون دارم
 هدي.م

:: با عرض سلام وخسته نباشيد. لطفا يكي از بهترين وبا تجربه ترين متخصصان جراحي پلاستيك بيني در مشهد را بهم معرفي كنيد مرسي
 بدون نام

:: با سلام اگه لطف كنيد نام يه جراح زيبايي بيني رو در مشهد ,تهران به من معرفي كنيد ممنون ميشم hy.shabemahtabi@gmail.com
 بدون نام

:: سلا م يه جراح خوب پلاستيك بهم معرفي كنيد
 ليلي

:: سلام . يه جراح خوب بهم معرفي كنيد . ميخوام ساكشن كنم . حدود هزينه چقدره ؟
 لاله

:: سلام لطفا يه جراح پلاستيك خوب براي عمل پروتز سينه بهم معرفي كنيد. لطفا حدود هزينش رو هم بهم بگين.
 zahra

:: سلام من يك دختر 23 ساله هستم و ميخواستم شكم و سينه ام را جراحي كنم ولي جراح خوب و ماهري در شهر مانيست ميخواستم يك جراح خوب و ماهري رابه من معرفي كنيد و همچنين ميخواهم از مخارج تقريبي عمل هم مطلع شوم باتشكر
 نيلوفر

:: لطفا نظرتان را راجع به دكتر لاهوتي براي جراحي بني بفرمايد
 نسرين

:: سلام من به دنبال يك جراح زيبايي سينه براي كوچيك كردن مي خواستم لطف كنيد معرفي كنيد.
 بدون نام

:: كارتوندرسته انشاالله رستكارشويد.
 دكتررضا سام.

:: با سلام مدت چندين سال هست كه دردهاي سينوسي دارم تا كمي سردم شود و يا لرز كنم ويا باد سرد بخورد مبتلا به سردرد شديد ميشوم و ده سال هست كه سندروم نفروتيك دارم و بدنم به دليل خوردن روزي ده عدد قرص بسيار ضعيف شده اگر سينوس و يا انحراف بيني ام را عمل كنم زير عمل طاقت مياورم و بهتر ميشوم يا نه ؟ لطفاً يك دكتر بسيار خوب به من معرفي كنيد ؟
 parisa_7285@ yahoo.com

:: خواهش ميكنم يك دكتر خيلي خوب كه هم كارش خوب باشه (نه صرفا مدرك مدارج بالا )وهم وجدان كاري در قبال بيمارش داشته بهشه رو بهم معرفي كنيد Huseini.8086@yahoo.com با تشكر
 حسيني

:: با عرض سلام دختر 22 ساله اي هستم كه بدليل عمل جراحي بيني كه انجام دادم به جاي اينكه زيبا تر بشم بد تر شدم و احتياج به يك عمل ديگر احتياج دارم ازتون عاجزانه خواهش مي كنم اسم يك جراح خيلي خوب كه تجربه ي عملي خيلي خوبي رو داشته بهشه رو بهم معرفي كنيد از اونجايي كه چهرهي قبل از عمل جذابي داشتم و الان از اون جذابيت ديگر خبري نيست مشكل روحي بزرگي پيدا كردم حتي چندين بار فكر خودكشي به سرم زده خواهش ميكنم يك دكتر خيلي خوب كه هم كارش خوب باشه (نه صرفا مدرك مدارج بالا )وهم وجدان كاري در قبال بيمارش داشته بهشه رو بهم معرفي كنيدnasim_rose66@yahoo.com 09375767839
 binam

:: we are proud about improvement in Rinology in our country by dr naraghi , best regard for him
 nima

:: سلام، خسته نباشيد.خواهشمندم اطلاعاتي درمورد نام مراكز و جراحان گوش و حلق و بيني در داخل و خارج كشور بدهيد
 بدون نام

:: i dont see any DR MEHRBOD name here?.. he is a coleague and close friend of dr stammberger..and has been working with him more than4 years..and also have been working with the senior professor RIP messer klinger..whom of both here and are the biggest rhinologist in the world..so ..its nice to mention all the people who are specealist in this region..so ..DR masih Mehrbod From gondishapoor university.- 1954-1975 germany -austria ent speceality, and retired now lfrom gondishapoor univ..fellowship in endoscopy sinus surgery from austria..with stammberger. md,willas fraunhofer, graz,austria.
 Fraunhofer

:: i have been practicing ent for 15 years now and oi know that there is some one you havent ever mentioned his name..and that he is a close friend of professo stammberger too..and he has helped many to meet with him and some how arranged for him to come to iran few years ago for a congress..and he is : Dr MASIH MEHRBOD. its nice that you mention all the people who have a power full hand in this specialty.and that sinus surgery. thanks.. dr.william Bowerheims, graz univ of medicine, ENT.
 William

:: سلام من دبير رياضي دبيرستان پروفسور رضا ناحيه2 مشهد هستم اگه ممكنه ميل پروفسور رضا را برام بفرستيد
 زهرارياضي

:: با سلام خدمت شما (التماس مي كنم تا اخر بخوانيد) مي خواهم مشكلم را با شما عزيزان مطرح كنم اميدوارم صحبتهايم را بخوانيد و كمكم كنيد. من دختري 22 ساله در تهران هستم از كودكي به صورت ژنتيكي چاق بودم تا اين كه در سن 14 سالگي به اوج چاقي خود يعني وزن 135 كيلو گرم رسيدم. همه در خيابان مسخره ام مي كردند و من فقط گريه ميكردم تا اين كه دچار افسردگي شديد شدم و دست به خود كشي زدم كه متاسفانه بي نتيجه ماند.بعد از اين جريان تصميم گرفتم به خدا توكل كنم و رژيم و ورزش سخت را شروع كردم. حدودا روزي 3 ساعت ميدويدم و رژيم بسيار سختي داشتم در حدي كه شبها از گرسنگي خوابم نميبرد، موهاي سرم شروع به ريختن كرد،دچار كم خوني شديد شدم ، از نظر هورموني مشكل پيدا كردم ، استخوان درد شديد ، و.... تا اين كه به امروز رسيدم كه توانستم به وزن 67 كيلو برسم!!!!! يعني 68 كيلو وزن كم كردم!!!! نميدانم به ادمي مثل من برخورده ايد يا نه بهترين سال هاي نو جواني در حسرت رابطه ي عاطفي با كسي بودم....ولي.... امروز تمام بدنم سينه ها، شكم ، زير شكم ، بازوها ، ران ها ، پشت سينه و كمرم به شكل وحشتناكي در امده و مثل يك پير زن 80 ساله به نظر مي رسم و همه ي بدنم اويزان است از طرفي فرصتي كه هميشه در حسرتش بودم برايم پيش امده و خواستگار خوبي دارم كه عكس و چهره ي من را از راه دور ديده و مي خواهد با من ازدواج كند .... باورم نميشه... حالا كه اين فرصت برايم پيش امده دارم از دست مي دمش!!! خواستگارم براي ادامه تحصيل به خارج از كشور رفته و تا 5 ماه ديگر بر مي گرده تا با من ازدواج كنه!!! از طرفي خانواده ام از نظر مالي با مشكل شديدي مواجه است چون پدرم سال ها معتاد به ترياك بود و 1 سال پيش ترك كرد ولي از ان زمان دچار شوك عصبي شد و ديگر نتوانست كار كند... امروز تنها اميد من و خانواده ام به كمك شما است اگر بتوانم ازدواج كنم اينده ي خود و خانواده ام را نجات مي دهم در كشور هاي ديگر شنيده ام كه دولت به چنين افرادي كمك ميكند ولي مي دانم در ايران نه ولي مي دانم كه در ايران جراحان زيادي وجود دارند كه ممكن است از سر انسان دوستي و محبت به من بيچاره كمك كنند وانها از نظر مالي مشكلي ندارند و حتي كساني كه براي زياد شدن تجربه ممكن است دست به چنين عملي بزنند البته مي دانم كه بسيار خطر ناك است ولي حاضرم هررر كاري انجام بدم و اگر زير عمل بميرم هم مهم نيست عاجزانه خواهش ميكنم در خواست مرا بخوانيد و ارزويم را براورده كنيد تنها راهي كه برايم باقي مانده بود التماس به شما است چند عكس از زمان چاقي و امروزم برايتان مي فرستم تا وضع مرا ببينيد ولي خواهش ميكنم وقتي به من دهيد كه از نزديك من را ببينيد!!! و اين كه يك پزشك جراح زيبايي اون قدر محتاج هست كه نميتونه يك نفرو كه مي دونهراهي به جايي نداره رو بدون گرفتن پول عمل كنه؟؟؟؟؟يعني يه جراح اصلا دل نداره؟؟ شما مطمعن باشيد من اگر مجبور نبودم از كسي چنين خواهشي نمي كردم ببينيد يه ادم چقدر فشار رواني اين همه سال تحمل كردهحالا اين ادم استحقاق كمك نداره؟؟؟همه جاي دنيا به چنين ادمايي كمك ميشهولي ما...نمي دونم ولي اگر اين فرصت رو از دست بدم زندگيم نابود ميشه شماره تلفن خودم را هم مي نويسم و به اميد تماس شما بزرگواران ميمانم و ايميل ادرس خود را مي دهم التماس مي كنم با من تماس بگيريد!!!! اميد وارم به اين بي چاره كمك كنيد با تشكر ch0l_man@yahoo.com
 badbakht

:: Thank you ...Rinology Research Society
 بدون نام

:: آقاي دكتر نراقي... شما براي اعتلاي نام مقدس ايران اسلامي كوشيديد. قدمتان استوار باد...
 بدون نام

:: dr naraghi you are the best...
 بدون نام

شما هم نظر خود را مطرح كنيد:
نام (اختياري):

 
   

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران